fbpx
Výhody a nevýhody družstevního bytu

Výhody a nevýhody družstevního bytu

Pokud uvažujete o koupi bytu, určitě jste se už setkali s byty v družstevním vlastnictví. Možná jste také přemýšleli nad tím, proč jsou tyto byty mnohdy o dost levnější než ty v osobním vlastnictví. Vše se dozvíte v následujícím článku o družstevních bytech.

Družstevní byt

Na úvod bychom si měli říci, co vůbec znamená pojem byt v družstevním vlastnictví. Družstvo si lze představit jako nějakou „firmu“, která vlastní jednotlivé byty. Člověk, který má zájem o družstevní byt, družstevník, bude podílníkem tohoto družstva. Nekupuje si tedy byt, ale podíl v tomto družstvu. Pokud si myslíte, že jsou družstva na ústupu a byla to spíše záležitost let minulých, jste na omylu. Mnoho developerů v dnešní době nové stavební projekty s byty realizuje jako družstva s podílníky. Pojďme se tedy společně podívat na výhody a nevýhody družstevních bytů.

Nevýhody koupě družstevního bytu:

Výhody koupě družstevního bytu:

Závěr

Pořizovací náklady bytu v družstevním vlastnictví mohou být oproti osobnímu vlastnictví o 20–40 % menší, záleží také na městě a oblasti, kde se byt nachází. Nicméně s pořízením družstevního bytu mohou nastat komplikace při financování pomocí hypotečního úvěru. Před koupí bytu v družstevním vlastnictví je také potřeba si dát pozor na výši poplatků, členský podíl, anuitu apod.

V případě, že budete potřebovat pomoci s výběrem družstevního bytu, můžete se na nás obrátit.

Sdílej tento článek

Share on facebook
Share on twitter

Soubory cookies nám pomáhají řídit obsah stránky a reklamy tak, aby vyhovovaly vašim představám. Více informací o cookies